CI za enakopravno prehrano otrok

CI za enakopravno prehrano otrok vas vabimo na novinarsko konferenco ob ustanovitvi »Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami«
ki bo v petek, 30. junija 2017, ob 10. uri, v predavalnici na Pediatrični kliniki, na Bohoričevi ulici 20, v Ljubljani.

CI za enakopravno prehrano otrok – POSTANITE ČLAN FB SKUPINE

Na novinarski konferenci bodo sodelovali:
– Sonja Štajmec Nemec – vodja Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami
– Tina Vesel, dr. med. spec. alergolog – Pediatrična Klinika Ljubljana
– asist. dr. Jernej Dolinšek, dr. med.
– Tomaž Poredoš, dietetik – Pediatrična Klinika Ljubljana
– Nina Kotnik – Civilna iniciativa za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami
– Goran Makar – predsednik Društva Celiac – Življenje brez glutena in član Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami
– Jana Ačko – Slovensko društvo za celiakijo in članica Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami
– Mateja Saje – predsednica društva KVČB
– Mihaela Pudgar – odvetnica
– Mihael Cigler – lobist in koordinator novinarske konference

CI za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami se je oblikovala;

da bi se vsem otrokom, ki potrebujejo medicinsko predpisane diete zagotovilo redne in kvalitetne obroke v vrtcih, šolah, fakultetah in doma, saj je to področje v Sloveniji še vedno neustrezno in neurejeno.

Na novinarski konferenci bomo slovensko javnost seznanili v zvezi s kršitvami in zahtevami po takojšnjem ukrepanju.

CI za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami se prizadeva;

da bi bile v vzgojno-izobraževalnih zavodih upoštevane potrebe otrok, ki potrebujejo medicinsko predpisane diete, da bi bilo zagotovljeno nudenje ustrezne nujne pomoči pri akutnih poslabšanjih zdravja (kot na primer pri anafilaksiji in hipoglikemiji).

Pri tem je pomembno, da se z namenom zagotavljanja želenih ukrepov v vzgojno-izobraževalnih zavodih zagotovi ustrezno usposobljeno osebje (medicinske sestre, dietetiki, dietni kuharji, učitelji, vzgojitelji, …), potrebna oprema, pripomočki za pripravo in deljenje hrane ter da so zagotovljena potrebna zdravila za ukrepanje ob nujnih medicinskih stanjih.

Prav tako si prizadevamo, da bi bilo študentom z medicinsko predpisanimi dietami omogočen enakopraven dostop do subvencij za prehrano.

V okviru Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami je želja, da se bi uredila zakonodaja tudi na področju pravnega statusa dolgotrajno bolnih oseb, tako da bi se status dolgotrajno hudo bolnih oseb izenačil s statusom invalidov, ki bi njihov položaj zaradi bolezni vsaj nekoliko olajšal.

V petek je hkrati tudi zadnji dan za podajanje pripomb v zvezi s predlogom Zakona o osnovnih šolah, kjer si Civilna iniciativa prizadeva, da bi se v ta predpis uvedel del vsebin za zagotovljeno varno šolsko prehrano za vse, ki jim je dieta medicinsko predpisana. Varuhinja človekovih pravic je v svojem zadnjem poročilu opozorila tudi na kršitve iz tega naslova.

Zahteve civilne iniciative bodo predstavljene ravno ob koncu šolskega leta, saj si želimo, da se jeseni naši otroci vrnejo v šolske klopi z ustrezno zagotovljeno šolsko prehrano.

Za dodatne informacije smo vam na voljo tudi preko telefona na številki 031 25 30 25 ali e-pošte ci.prehrana.otrok@gmail.com

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite!

Koordinator tiskovne konference
Mihael Cigler

predstavnik Civilne iniciative za enakopravno prehrano otrok z medicinsko predpisanimi dietami
Goran Makar

 
Pridite nas podpret … delite informacijo o dogodku naprej … pristopite kot člani FB skupine CI za enakopravno prehrano otrok

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja